Terroryzm, współczesny problem technologiczny czy może intelektualny.

     Może napiszę to wprost, FB jako narzędzie biznesowe czy platforma naukowa nadaje się wyłącznie do duuuupy. Oceniając tą aplikację ma się wrażenie, że stworzyli ją idioci dla super idiotów, gdyż nie ma w niej ani centa rozumu i logiki – wszystko można by było w niej zmienić i poprawić. Ale jako narzędzie szpiegowskie a dokładniej super szpiegowskie to jest zajebiste. Ta aplikacja już mnie kilkoma NUMERAMI tak dziwnymi zaskoczyła, że w tej chwili mogę się po niej spodziewać tylko jeszcze większych NUMERÓW !!!.

     Teraz się tak zastanawiam, czy polscy antyterroryści a dokładniej cyber-terroryści [ amerykańscy znają, gdyż to jest ich dzieło ] mają jakieś nawet najmniejsze pojęcie jak ten wredny ale niewiarygodnie wyspecjalizowany UBecki twór czyli FB do swoich celów wykorzystywać ?. Oczywiście nikt nigdy nie pozna z zewnątrz jego wszelkich ukrytych właściwości, ale są pewne funkcje, które same się ujawniają o ile mamy odrobinkę rozumu w główce.

     Wkrótce opiszę kilka ciekawych numerów jakie ten FB wywija o ile myślimy co w nim robimy.

Najważniejsza uwaga i wyjaśnienie.
Nie będę tutaj pisał ani o forumowiczach ani o ich wpisach, gdyż z analitycznego punktu widzenia, absolutnie nie ma to żadnego znaczenia. Będą tutaj tylko i wyłącznie opisy pewnych ukrytych algorytmów samego FB oraz jego współpracy też w jakichś wyjątkowo tajnych powiązań przeglądarek wewnątrzsystemowych nawet różnych producentów choć oczywiste że amerykańskich.

     Teraz postawię wyjątkowo retoryczne pytanie
dlaczego polski ustawodawca i polski rząd robi wszystko by polskim służbom ale także i policji było jak najtrudniej walczyć z terroryzmem ???. Przecież z logicznego punktu widzenia ale i technicznego utrudnianie nabywania telefonów na kartę jest najbardziej kretyńskim posunięciem jakie można sobie tylko wyobrazić. Takie działanie urzędników jest tak durne, że aż trudno to zdefiniować. Przecież namierzanie konwencjonalnego telefonu GSM, podsłuchiwanie jego rozmów jak i personalizowanie nadawcy- odbiorcy jest nieporównywalnie łatwiejsze niż śledzenie terrorystów działających w światowym Necie. Przecież w tej sytuacji cały przestępczy [ w tym i terroryzm ] świat przeniesie się natychmiast w tą przestrzeń w którą sam durnowaty polski rząd go zepchnął. W cyber-przestrzeni nie ma już możliwości ani łatwego namierzania ani łatwego [ żadnego !!! ] podsłuchiwania a tym bardziej personalizowania nadawca-odbiorca. Amerykanie sobie z tym gigantycznym problemem poradzili ale wpakowali w ten interes setki miliardów dolarów. Przecież za frico żadnemu innemu państwu a tym bardziej Polsce nie dadzą nie tylko dostępu do swoich serwerów ale nawet nie udostępnią żadnych danych pozyskanych ze swoich cholernie drogich cyber-inwestycji. 

Tak to jest jak za rządzenie państwem bierze się prosty przypadkowy plebs prosto z ulicy. Jednym słowem, pies z nimi a Papuasi będą już za kilka lat cywilizacyjnie wyżej niż Polska.

     Ale wracamy do głównego tematu i naszego czcigodnego eFBe, czyli jakie tajne algorytmy posiada i jak je wykorzystać ?. 
     Czy, ktoś kiedyś się zastanawiał nad takim durnym zachowaniem FB w postaci pytania/sugestii kiedy klikniemy w szukaj znajomych, które brzmi …. osoby które może znać … Przecież to z logicznego punktu widzenia kompletny idiotyzm, gdyż o ile mogę znać jakąś osobę to klikam w okienko i wpisuję dla przykładu - Bronek wielkie ucho – i mi gość wyskakuje w okienku. A może jednak to jest jakieś błędne tłumaczenie z angielskiego, tego komunikatu w wyszukiwarce ?.
     A jednak nie. Jest to faktycznie dosłownie to, co jest w treści komunikatu. Tak więc, jaki sens jest zadawanie tak durnego pytania ?. A no jest, ale tylko i wyłącznie w tym PRODUKCIE jakim jest Facebook. 
     Ponieważ według logiki FB on proponuje znajomśoć nie w takim pojęciu jakie normalnie rozumiemy, ale w JEGO pojęciu, czyli tzw. znajomość bezstykowa-pośrednia. Inaczej to ujmując, rozumowanie jest następujące, Facebook zakłada, że Ty możesz tą osobę znać gdyż ona ma …... i tutaj jest sporo zależności i uwarunkowań.

     O tym będzie trochę później.


     Teraz coś raczej tylko dla Orłów.

     Pewnie wielu użytkowników uruchamiało wiele profili na Facebooku z jednego komputera, choć dla swojej wygody, czyli tylko po to, żeby nie logować się ręcznie za każdym wejściem do przeglądarki – uruchamiało wszystkie profile w różnych przeglądarkach z opcją nie wylogowuj mnie. Przy okazji pewnie mieli nadzieję, że Facebook będzie ich [ wszystkie profile ] widział jako całkowicie ROZDZIELNE. Tak więc o ile tego jeszcze nikt osobiście nie zauważył to oznajmiam – Facebook mimo tych zabiegów wszystkie Wasze profile WIDZI jako profile uruchamiane z jednego i tego samego komputera. Jakie to wywołuje implikacje to chwilowo nie napiszę, ale zaręczam – są one wyjątkowo wredne dla tej osoby.

    Jeżeli ktoś zechce coś więcej i dokładniej od siebie napisać na tej stronie to zapraszam do podzielenia się tą informacją z innymi użytkownikami Facebooka.

Tekst wkrótce będzie dopisany .....

--------------------------------------------------------------------------------------------
Facebook - narzędzie analityczne podświadomości spy-eye    Terroryzm z drugiej strony lustra - terroryzm inaczej
.